Vážení ježkaři,  dovoluji si vás upozornit, že v období 1. 6. 2024 - 30. 9. 2024 objednávky nevyřizujeme.

Kolotoč: pastel

 

Velikost: cca 32 cm x 24 cm x 35 cm

6 barevných variant

Naše vlastní výroba

Dostupnost Zvolte variantu Do 15ti dnů Momentálně nedostupné Do 15ti dnů Do 10ti dnů (2 ks) Do 15ti dnů Do 15ti dnů
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
650 Kč    
Kód produktu KTC/3SZ KTC/3SR KTC/3SM KTC/3BI KTC/3SS KTC/3SB Zvolte variantu
Kategorie Kolotoče
 

Každý ježek potřebuje mít ve výbavě kolotoč, který mu bude společníkem celý jeho život. Kolotoč pomáhá ježkovi si udržovat psychickou pohodu a kondici i v tak malém prostoru, v kterém je často chován.

Kolotoče jsou velikostně vhodné pro ježky do cca 600 g. Jsou dostatečně velké, aby si na nich dospělý ježek při častém běhání nedeformoval páteř. Celistvá běhací plocha omezuje možnost zranění noh a drápů. Také se docela dobře čistí oproti kolotočům, které mají na běhací ploše drážky.

Pro větší životnost, aby se eliminovalo nežádoucí vrzání a aby to ježkovi lépe běhalo, je vhodné se vyhnout při mytí kovovým částem a jednou za čas promazat ložisko. I přesto kolotoč není zcela tichý a nedoporučuji ho mít v místnosti, kde se spí, pokud nemáte úplně tvrdé spaní.

Vzhledem k tomu, že ježci běhají v noci, málokdy je uvidíte v akci, za to budete kolotoč každý den čistit. Ježkům se při běhu zahřívají orgány a začínají pracovat i střeva. Pokud je kolotoč čistý, ježek na něm s největší pravděpodobností neběhá. Pak je dobré zkontrolovat, zda je kolotoč v pořádku, případně jestli je ok i ježek.

Kolotoče jsou naší vlastní výroby. Jsou testovány na našich vlastních ježcích po několik let. Můžu tedy garantovat ježkuvzdornost. Nehrozí překlopení, ani přemístění ježkem.

5 sekund s Evženem

Hailey s torpédem Lolou, bohužel ve tmě

Rozměry:
Šířka: 32 cm
Hloubka: (?) 24 cm ± 2 cm
Výška: (?) 35 cm ± 2 cm
Šířka stojánku: (?) 27 cm ± 2 cm
Hloubka stojánku: (?) 20 cm ± 2 cm
Šířka běhací plochy: cca 11 cm
Průměr běhací plochy: cca 29 cm (32 cm)
Materiál: polypropylen
Pro ježky do 600 g
Do maxi multi duny boxu od Ferplastu se vejde, ale! musí se nechat otevřená horní mřížka. Nižší kolotoč vyrobit nejde, aby ježek už neběhal "po zemi"