Vážení ježkaři,  dovoluji si vás upozornit, že v období 1. 6. 2024 - 30. 9. 2024 objednávky nevyřizujeme.

Kolotoč: original 2. jakost

 
  • 1 z 3
 

! DOPRODEJ !

Velikost: cca 30 cm x 22 cm x 34 cm

červená, béžová

Naše vlastní výroba

Dostupnost Zvolte variantu Vyprodáno Do 15ti dnů (>3 ks)
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
590 Kč    
Kód produktu KTC/CRV KTC/BEZ Zvolte variantu
Kategorie Kolotoče
 

Poslední kusy k prodeji jako 2. jakost. Mají na sobě malé prasklinky, které ale nemají vliv na funkci, ani nezpůsobují další tříštění. Viz. foto. Nelze kvůli nim kolotoče reklamovat. Po vyprodání tento druh lavorů již nebudeme používat.

Každý ježek potřebuje mít ve výbavě kolotoč, který mu bude společníkem celý jeho život. Kolotoč pomáhá ježkovi si udržovat psychickou pohodu a kondici i v tak malém prostoru, v kterém je často chován.

Kolotoče jsou velikostně vhodné pro ježky do cca 600 g. Jsou dostatečně velké, aby si na nich dospělý ježek při častém běhání nedeformoval páteř. Celistvá běhací plocha omezuje možnost zranění noh a drápů. Také se docela dobře čistí oproti kolotočům, které mají na běhací ploše drážky.

Pro větší životnost, aby se eliminovalo nežádoucí vrzání a aby to ježkovi lépe běhalo, je vhodné se vyhnout při mytí kovovým částem a jednou za čas promazat ložisko. I přesto kolotoč není zcela tichý a nedoporučuji ho mít v místnosti, kde se spí, pokud nemáte úplně tvrdé spaní.

Vzhledem k tomu, že ježci běhají v noci, málokdy je uvidíte v akci, za to budete kolotoč každý den čistit. Ježkům se při běhu zahřívají orgány a začínají pracovat i střeva. Pokud je kolotoč čistý, ježek na něm s největší pravděpodobností neběhá. Pak je dobré zkontrolovat, zda je kolotoč v pořádku, případně jestli je ok i ježek.

Kolotoče jsou naší vlastní výroby. Jsou testovány na našich vlastních ježcích po několik let. Můžu tedy garantovat ježkuvzdornost. Nehrozí překlopení, ani přemístění ježkem.

5 sekund s Evženem

Hailey s torpédem Lolou, bohužel ve tmě

Rozměry:
Šířka: 30 cm
Hloubka: (?) 22 cm ± 2 cm
Výška: (?) 34 cm ± 2 cm
Šířka stojánku: (?) 27 cm ± 2 cm
Hloubka stojánku: (?) 20 cm ± 2 cm
Šířka běhací plochy: cca 11 cm
Průměr běhací plochy: cca 27 cm (30 cm)
Materiál: polypropylen
Pro ježky do 600 g
Do maxi multi duny boxu od Ferplastu se vejde, ale! musí se nechat otevřená horní mřížka. Nižší kolotoč vyrobit nejde, aby ježek už neběhal "po zemi"
Velikost XL:
Výška vč. stojánku: cca 39 cm
Průměr: cca 32 cm (35 cm)